Wsparcie prawne dla szczecińskich przedsiębiorców
2020-11-26 21:50

meeting in Szczecin

W związku z pogłębiającymi się ekonomicznymi skutkami pandemii Covid-19, nasz zespół prawników postanowił dołożyć swoją cegiełkę do wsparcia szczecińskich przedsiębiorców.

W pierwszym tygodniu grudnia nasza kancelaria zaoferuje dwa trzygodzinne bloki bezpłatnych konsultacji prawnych.

Przeznaczone są one dla podmiotów z branż szczególnie dotkniętych ostatnimi obostrzeniami, takich jak branża fitness, branża restauracyjna, edukacyjna, rozrywkowa, transportowa, produkcyjna, handlowa bądź targowo-wystawiennicza.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres info@walawski.com, wpisując w tytule wiadomości „KONSULTACJE COVID-19”.

W wiadomości należy podać numer telefonu, określić branżę i przynajmniej wstępnie zasygnalizować zaistniałe zagadnienie prawne.

Na początku nadchodzącego tygodnia podejmiemy kontakt w celu ustalenia terminu konsultacji telefonicznych. Nie wykluczamy również organizacji spotkań z prawnikami w naszej kancelarii w Szczecinie.

Na podstawie otrzymywanych sygnałów wnioskujemy, iż liczni przedsiębiorcy borykają się z problemami umów, których postanowienia są nieadekwatne w świetle aktualnej sytuacji.

Dotyczy to najmu, leasingu czy długofalowych umów o świadczenie usług.

Co więcej, w wielu przypadkach ustalone przed wybuchem pandemii wynagrodzenie jest niewystarczające, by z zyskiem prowadzić działalność z zachowaniem koniecznych wymogów sanitarnych. Dla licznych firm wielkim wyzwaniem jest utrzymanie kadry, mimo zmniejszonych przychodów. Niełatwo jest w takich sytuacjach pogodzić interesy załogi z pogarszającymi się wskaźnikami finansowymi.

Kolejnym dostrzegalnym problemem są trudności w utrzymaniu płynności finansowej. Zwiększające się restrykcje powodują problemy z generowaniem przychodów i regulowaniem bieżących zobowiązań.

Odpowiedzią na ów problem może być zawarcie z kontrahentami stosownych umów, które rozłożą w czasie spłatę wymagalnych zobowiązań. Dotyczyć może to zarówno umów o charakterze finansowym (kredyty, pożyczki, leasingi), ale i kontraktów z innymi podmiotami działającymi na lokalnym szczecińskim rynku.

Prawo cywilne i handlowe daje wiele możliwości rozwiązania zaistniałych problemów. Wierzymy, że w niektórych przypadkach skuteczna pomoc prawna może zwiększyć szanse szczecińskich przedsiębiorców na przetrwanie tego trudnego czasu.

W ramach naszych możliwości i zasobów będziemy starali się sprostać zapotrzebowaniu, lecz prosimy o wyrozumiałość, jeżeli nie uda nam się pomóc wszystkim liczącym na naszą pomoc.

 

 

 

 

Aktualności

  • kancelaria Szczecin Zmieniamy siedzibę, lecz pozostajemy w centrum Szczecina! - Z wielką radością informujemy o planowanej przeprowadzce do nowej lokalizacji w Szczecinie. W związku z planowanym powiększeniem naszego zespołu prawnego, podjęliśmy decyzję o wyborze nowego biura. Naszym nowym adresem będzie ul. Bolesława Śmiałego 20/1 (parter). Nasi… czytaj dalej
  • meeting in Szczecin Wsparcie prawne dla szczecińskich przedsiębiorców - W związku z pogłębiającymi się ekonomicznymi skutkami pandemii Covid-19, nasz zespół prawników postanowił dołożyć swoją cegiełkę do wsparcia szczecińskich przedsiębiorców. W pierwszym tygodniu grudnia nasza kancelaria zaoferuje dwa trzygodzinne bloki bezpłatnych konsultacji prawnych. Przeznaczone są one… czytaj dalej
  • Covid-19, Zasiłek Postojowy Świadczenie Postojowe dla zleceniobiorców - Sejm wprowadził w ostatnim czasie szereg rozwiązań, mających załagodzić gospodarcze skutki epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. W ramach zaproponowanych rozwiązań, Ustawodawca w tzw. tarczy antykryzysowej przewidział zasiłek postojowy dla osób wykonujących umowy cywilnoprawne. Zgodnie z art. 15zq ustawy… czytaj dalej